Vd.es në moshë të re grimerja kosovare

Shpërndaje

Ka vd*ekur në moshë të re grimerja kosovare Marigona Obertinca. Sipas familjarëve, ajo vuante nga një sëmundje. Lajmin për vd*ekjen e saj e kanë bërë të ditur familjarët e saj përmes postimeve në rrjete sociale.

Familjarët kanë njoftuar se shkaku i pandemisë nuk do të mbahen të pame, derisa ceremonia e varrimit do të mbahet vetëm me rrethin e ngushtë familjar.

“Me dhimbje të thellë njoftojmë të afërmit, miqtë dhe dashamirët se me datë 23/11/2020 pas një sëmundje të shpejtë ndërroj jetë më e dashura jonë Marigona Obertinca. Ceremonia e vorrimit do të bëhet me rrethin e ngusht familjar, njëherit ju bëjmë me dije për shkak të pandemisë nuk do të ketë të pame”, thuhet në njoftimin e familjes.