Vjosa Osmani ndanë “Urdhërin e Lirisë” për Rifat Jasharin

Shpërndaje

Rifat Jasharit i është ndarë Urdhri i Lirisë nga U.D e Presidentit, Vjosa Osmani.

Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi një Facebook nga vet Osmani.

Ajo ka vlerësuar lartë kontributin e Rifat Jasharit, dhe familjes së tij, të cilët u sakrifikuan për lirinë dhe pavarësinë e vendit.

Rifat Jashari është vëllau i komandantëve legjendarë të UÇK-së, Adem e Hamzë Jashari.

Postimi i plotë: