Artan Grubit i thyhet vetura para Parlamentit

Shpërndaje

Zëvendëskryeministri Artan Grubi sot paradite para Parlamentit i është thyer dritarja e makinës zyrtare të cilën ai e shfrytëzon, konfirmojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Incidenti, siç thonë nga MPB-ja, ka ndodhur rreth orës 12:00.

“Nga ana e personit me inicialet V.J 38 vjeç i është thyer dritarja e përparme e makinës zyrtare Pasat, në pronësi të qeverisë së RMV-së. Zyrtarët policore e kanë arrestuar su*lmuesin dhe e kanë dërguar në stacionin policor në Qendër. Punohet për zbardhjen e rastit”, thonë nga MBP-ja.