Florian Marku pas meçit: Gjyqtarët po ma shkatërrojnë karrierën

Shpërndaje

Florian Marku pas ndeshjes ka thënë se e ka merituar fitoren.

Ai ka qenë shumë i ashpër me gjyqtarët për të cilët ka thënë se janë “duke ja shkatërruar karrierën”.

“Boksi është për ta goditur kundërshtarin në fytyre dhe jo në dorëza. Çfarë bëri ky gjatë tërë ndeshjes. Nuk me godit asnjëherë në fytyrë. Ky gjykim është qesharak”, ka thënë Marku pas ndeshjes.“A e dinë gjyqtarët çfarë do të thotë për mua një barazim. Kjo është shaka, ata po ma shkatërrojnë karrierën”, ka thënë ndër të tjera Marku.

Boksieri shqiptarë lu*ftoi për tetë raunde me Jamie Stewart, i cili pas ndeshjes nuk është se pranoi të l*uftojë përsëri me Markun.