Gazetari Valon Syla: “Këta të Maqedonisë janë më të kqi, s’ka ma të kqi se ta”

Shpërndaje

Gazetari, Valon Syla, i shumë komentuari ditëve të fundit për shkrimin e tij ofendues ndaj shqiptarëve në diasporë sot në emisionin debativ “Debat Plus” ka komentuar për sul*min ndaj tij dhe mes tjerash kur ka përmendur kër*cënimet përmes mesazheve në tel, ai ka cekur se “Këta të Maqedonisë janë mat tkqij, ska mat kqij se kta”.

Debatin e plotë shikoni në videon e mëposhtme: