Konjufca: Koalicioni i ri qeverisës do t’i ketë 75-85 deputetë

Shpërndaje

Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se situata në Kosovë do të ishte shumë më e mirë nëse Kushtetuesja do të kishte vendosur më herët.

“Ne po hyjmë në janar dhe ende nuk po dimë nëse zgjedhjet mbahen në 31 janar apo 7 shkurt. Pastaj procedurat e KQZ-së, shumë jemi vonuar”, tha ai në “Debat Plus”.

Konjufca thotë se më së voni qeveria e re do të formohet në muajin prill.