Labi vazhdon me shpërndarjen e aparateve për oksigjen, sot viziton Podujevën (Foto)

Shpërndaje

Sot në Podujevë humanisti dhe kengetari Labinot Tahiri, ka nisur me shperndarjen e aparaturave për prodhimin e OKSIGJENIT, transmeton ALBAZONE MEDIA.

Postimi i plote:

Mirëdita!

Sot në Podujevë, i mirëpritur nga kryetari i nderuar i Podujeves z. Shpëtim Bulliqi, të cilit I’a urova postin e ri të kryetarit.

Ne i dhuruam donacion dy aparatura për prodhimin e OKSIGJENIT.

QKMF-ja në Podujevē dhe mjekët, kanë nevojë edhe për shumë gjera të tjera si: shtretër, mbulesa dhe normalisht një Autoambulancë përshkak se njera ishte e demtuar dhe tjetra e vetme e vjetër.

Ne, vendosem që të ua sigurojmë edhe një Autoambulancē mē të re gjatë kësaj jave.

Kush do që ka mundesi dhuroni edhe në Podujevë edhe në qendra te tjera nēpër Kosovë.

Zoti ju a ruajt familjet.

Labi KOSOVË E SHQIPËRISË.