Makina “fluturon” nga ura në Sedllarcë të Tetovës, ka të lënduar

Shpërndaje

Aksident i rëndë trafiku në rrugën dytësore Tetovë – Gostivar, në afërsi të fshatit Sedllarc. Një veturë e tipit “Reno Klio” ka dalë nga ura e këtij aksi rrugor dhe ka përfunduar jashtë rruge në disa toka bujqësore dhe ka marrë menjëherë flakë.

Drejtuesi i veturës dhe bashkudhëtari që gjendeshe në veturë kanë marrë lëndime trupore dhe janë dërguar menjëherë në Spitalin Klinik të Tetovës. Rruga në fshatin Sedllarc është bllokuar për momentin, ndërkohë në vendngjarje kanë arritur, përveç zjarrfikësve, edhe ekipet e policisë së Tetovës.

Sipas informatave të para, dalja e veturës nga ura ka ndodhur për shkak të shpejtësisë së madhe që udhëtonte mjeti.