Mos u befasoni, këta janë 10 deputetët më të pëlqyer të Kuvendit të Kosovës

Shpërndaje

Legjislatura dhe Kuvendi aktual i Kosovës jo rrallë është komentuar për mungesë të efikasitetit dhe cilësisë së deputetëve.

Por, qytetarët duket se janë përcaktuar për deputetët e tyre më të pëlqyer nga po kjo legjislaturë.

Metriku është një platformë ku qytetarët mund të regjistrohen dhe të japin vlerësimet e tyre për politikanët, mediat, universitetet etj.

Nga vlerësimet e deritashme, tashmë janë përcaktuar edhe 10 deputetët më të vlerësuar nga qytetarët.

Vlerësimi

1. Hekuran Murati

2. Saranda Bogujevci

3. Mimoza Kusari – Lila

4. Liburn Aliu

5. Fitore Pacolli – Dalipi

6. Rexhep Selimi

7. Artan Abrashi

8. Arbërie Nagavci

9. Hajrulla Çeku

10. Duda Balje

Listën e plotë mund ta shihni në këtë link: KËTU