Konjufca për Veliun: Po të mendonte qytetari se u shkarkua një politikan i ndershëm, do të binim në 12%

Shpërndaje

Glauk Konjufca nga Vetëvendosje ka arsyetuar shkarkimin e Agim Veliut nga Albin Kurti si kryeministër.

“Po të mendonte qytetari i Kosovës që VV e ka gabim pse po shkojmë në zgjedhje dhe që Kurti po e shkarron një politkan shumë të ndershëm, VV prej 27 do të binde 12 për qind”, ka thënë Konjufca në një debat.

“Veliu është pozicionuar me PDK’në padrejtësisht për t’\ia marrë kompetencat Kurtit.

Më 14 shkurt do ta kuptoni se Veliu e ka pasë gabim, jo Kurti”, shton Konjufca.