Fillon seanca në të cilët pritet të votohet Qeveria Kurti

Shpërndaje

Ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës, ku pritet të votohet edhe Qeveria e re.

Ndryshe, sot është votuar për konstituimin e legjislaturës së tetë të Kuvendit.

Kuvendit ka zgjedhur kryetarin Glauk Konjufca si dhe nënkryetarët: Saranda Bogujevci, Bedri Hamza, Kujtim Shala dhe dy përfaqësues nga komunitetet.

Për momentin Kurti mban fjalim para deputetëve: