LAJMI I FUNDIT: Lumir Abdixhiku zgjidhet kryetar i ri i LDK-së

Shpërndaje

Delegatët e Kuvendit Zgjedhor të LDK-së, kanë zgjedhur sot për kryetar të ri të këtij subjekti, Lumir Abdixhikun.

Abdixhiku ka arritur të marrë 191 vota, Lufti Haziri 116 dhe Besian Mustafi 16 vota.

Në garë për këtë post ishin Lumir Abdixhiku, Lutfi Haziri dhe Besian Mustafa.

Lajmi në plotësim…