LIVE: Seanca e jashtëzakonshme për votimin e Qeverisë Kurti 2

Shpërndaje

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar nga Kryesia e Kuvendit të Kosovës që të thërras seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për votimin e Qeverisë Kurti 2.

Ndryshe, sot është votuar për konstituimin e legjislaturës së tetë të Kuvendit.

Kuvendit ka zgjedhur kryetarin Glauk Konjufca si dhe nënkryetarët: Saranda Bogujevci, Bedri Hamza, Kujtim Shala dhe dy përfaqësues nga komunitetet.