Arrijnë edhe 8 mijë e 190 doza të vaksinës Pfizer në Shqipëri

Shpërndaje

Ministrja e Shëndetësisë e Shqipërisë, Orgeta Manastirliu, ka njoftuar se këtë mbrëmje kanë arritur edhe tetë mijë e 190 doza të vaksinës Pfizer, duke çuar në total numrin në 703 mijë e 550 doza vaksinash kundër COVID-19 të ardhura në këtë shtet.

“Deri tani, me ekipet tona në të gjithë vendin, ia kemi dalë të kryejmë 345 mijë e 934 vaksinime dhe do të vijojmë pa u ndalur, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinua”, ka shkruar Manastirliu.

Njoftimi KËTU