Basha thyen heshtjen pas humbjes në zgjedhje: Shqipëria do fitojë

Shpërndaje

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për mediat pas humbjes në zgjedhjet parlamentare në vend.

Ai ka folur lidhur me rezulatet e këtyre zgjedhjeve, pritshmëritë e të cilave dolën jashtë parashikimeve të demokratëve të cilët u përballën me një humbje të thellë.

Ndërsa mbi video ai ka shkruar “Shqipëria fiton”.

Ja postimi që ka bërë:

Beteja sapo ka filluar dhe ne do ta çojmë atë deri në fund, deri në fitore!

Demokracia do të fitojë dhe Shqipëria do të fitojë.

Faleminderit!

Zoti e bekoftë Shqipërinë!