Kurti takon Borrell në Bruksel (Video)

Shpërndaje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar shefin e Diplomacisë Europiane, Josep Borrell. Ky takim mes tyre, vie në vazhdën e vizitës që kryeministri kosovar është duke zhvilluar në Bruksel.

Paraprakisht, sot Kurti u prit në takim edhe nga sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, me të cilin diskutuan rreth paqes dhe sigurisë në vend dhe rajon, e po ashtu edhe dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit.