“Lajm i mirë”/ Rama: Brenda prillit edhe 23 mijë doza të tjera Pfizer

Shpërndaje

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka njoftuar se brenda muajit prill në vendin tonë do të vijnë edhe 23 mijë doza të tjera të vaksinës Pfizer.

“Brenda javëve të prillit edhe 23 mijë doza të tjera Pfizer”, shkruan kryeministri përmes një postimi në rrjete sociale.

Rama shprehet se sezoni turistik do të lehtësohet me se s’bën dhe Shqipëria do të ngjitet shpejt në shkallët e klasifikimit në Europë.

Postimi i plotë në “Facebook”:

“LAJM I MIRË

Brenda javëve të prillit edhe 23 mijë doza të tjera PFIZER

*Ne do ta lehtësojmë sezonin turistik me se s’bën; do të ngjitemi shumë shpejt në shkallët e larta të klasifikimit në Europë, për volumin e vaksinimit; do ta nxjerrim jashtë Armikun e Padukshëm më shpejt se shumë të tjerë në kontinentin tonë”.