Taravari: S’ka burrë që i urdhëron deputetët e ASH-AAA

Shpërndaje

Për momentin nuk ka burrë që i urdhëron ose i lëviz deputetët e ASH-AAA se si duhet të veprojnë në Kuvend. Kështu tha sonte në “Click Plus” në Tv 21, Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari.

“I shihni se ne sa herë i sugjerojmë diçka BDl-së ata thonë se neve na urdhëron VMRO-ja. O s’ka burrë që i urdhëron deputetët tanë. Nuk jemi BDl ne. As Zaev e as Mickoski nuk mund ta bëjnë këtë asnjëherë. Tani për tani jemi shumë mirë dhe kjo nuk mund të ndodh”, tha Taravari.