Erdogan: Nuk do të tolerojmë mizorinë e Izraelit në Palestinë edhe sikur e gjithë bota ta injorojë atë

Shpërndaje

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka theksuar se Turqia uk do të toleroj mizorinë e Izraelit në Palestinë edhe sikur e gjithë bota ta injorojë atë.

Ai tha se ata që heshtin ose që mbrojnë hapur gjakderdhjen e kryer nga Izraeli, duhet ta dinë se një ditë do t’u vijë radha atyre.

Presidenti turk kërkoi qëndrim konret dhe efektiv nga Organizata për Bashkëpunimin Islam (OBI), raporton agjencia e lajmeve turke Anadolu.