Kaloi përtej Adriatikut, ndiqni LIVE lëvizjen e raketës kineze (Video)

Shpërndaje

Humbja e kontrollit të një rakete kineze e lëshuar në hapësirë pak ditë më parë, ka ngjallur shqetësime tek shumë njerëz, ku në “zonën e rrezikut” renditet edhe vendi ynë, sipas një harte të publikuar nga mediat prestigjioze ndërkombëtare.

Sipas parashikimve të ekspertëve dhe shkencëtarëve, dyshohet se raketa do të bjerë në tokë këtë fundjavë.

Pak më parë Ushtria Amerikanë njoftoi se raketa do të bjerë në zonën e Turkmenistanit qendror. Kujtojmë se ditën e sotme raketa u fotograua edhe përtej Adriatikut, ku autoritetet italiane u kërkuan qytetrëve të qëndronin brenda në banesat e tyre. Ndërkohë në videon e mëposhtme mund të shihni në kohë reale se ku ndodhet raketa kinze dhe lëvizjen e saj.