Arrijnë edhe 16 mijë e 380 doza të vaksinës Pfizer në Shqipëri

Shpërndaje

Ministrja e Shëndetësisë së Shqipërisë, Orgeta Manastirliu, ka bërë të ditur se këtë të hëne kanë mbërritur edhe 16 mijë e 380 doza të vaksinës Pfizër nga kontrata e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer si dhe pjesë e mbështetjes së BE-së të siguruara nga qeveria austriake.Tutje, Manastirliu bënë të ditur se deri më tani në Shqipëri kanë arritur 1 milion e 120 mijë e 70 vaksina.“1,120,070 vaksina anticovid kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, për të vijuar pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve”, ka shkruar Manastirli.

Postimi nga Edi Rama:

Aeroporti Nënë Tereza – 16,380 doza të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri, nga kontrata e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer si dhe pjesë e mbështetjes së Bashkimit Europian, të siguruara nga qeveria austriake🇦🇱🇪🇺🇦🇹 🤝

🧪 1,120,070 vaksina anticovid kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, për të vijuar pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve.

#ShqipëriaBuzëqesh🌼