Balje pas miratimit të rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë: Jam krenare me shtetin tim

Shpërndaje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e SDU-së, Duda Balje, u shpreh e lumtur për miratimin e rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë.

Balje postoi një fotografi në llogarinë e saj në Facebook, ku shihet me dokument në dorë dhe thotë se është krenare me shtetin e Kosovës.

Deputetja thotë se në këtë mënyrë nderojmë të gjitha viktimat e pafajshme në Srebrenicë, të vërtetën dhe drejtësinë.

Postimi i plotë i Duda Baljes:

“Të nderuar, sot në Kuvendin e Kosovës, me rastin e 26 vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë, u miratua me 89 vota pro Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë.

Jam krenare për shtetin tim, për pjekurinë dhe vetëdijen tonë që në këtë mënyrë i nderojmë të gjitha viktimat e pafajshme në Srebrenicë, të vërtetën dhe drejtësinë.

Për aq kohë sa nuk jeni të fortë për ta parë realitetin në sy, çdo hap përpara është i rremë.

Ne jemi gati!”.