Momenti kur Italia ngre lart trofeun e kampionit të Evropës

Shpërndaje

Italia është kampioni më i ri i Evropës në futboll pasi në finalen e këtij turneu e ka mposhtur Anglinë pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 3-2.

Rezultati pas 90 minutave ishte 1-1 me golat e Lukke Shaw dhe Leonardo Bonuccit.

Ky është momenti kur Kombëtarja e Italisë e drejtuar nga trajneri Roberto Mancini ngre larte trofeun e kampionit të Evropës.