Moti me shi deri të martën në Maqedoni, nga e mekura pritet stabilizim i motit

Shpërndaje

Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, deri të martën moti do të jetë i vranët dhe me reshje të shiut.

Temperatura maksimale sot në shtet do të jetë në intervalin prej 26 deri 34 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të shiut.

Nga dita e mërkurë pritet stabilizim i motit, ku pritet të ketë rritje të temperaturave.