BDI zyrtarizon kandidatët për dy komuna

Shpërndaje

Bashkimi Demokratik për Integrim ka zyrtarizuar kandidatët për dy komuna shqiptare në Maqedoninë e Veriut, përcjell ALBAZONE MEDIA.

Bërvenica dhe Kërçova ishin komunat që duheshte të konfirmohet kandidatura për zgjedhjet lokale nga BDI.

Në Kërçovë është konfirmuar edhe për një mandat Fatmir Dehari, kryetari aktual i komunës kurse në Bërvenicë BDI do të garojë me të zgjedhurin e degës së atjeshme, Arkin Jahiji.

Në Bërvenicë gjithashtu kandidat është edhe kryetari aktual i komunës Enver Pajaziti i cili garon për mandatin e katërt.