Rama: Lagja Rilindja në Fushë Krujë, brenda pak muajve do të jetë me kushte optimale

Shpërndaje

Në lagjen e re Rilindja në Fushë Krujë, brenda pak muajve do të jenë gati banesat për 1200 banorë të cilëve iu dëmtuan shtëpitë nga tërmeti.

Nëpërmjet një video të publikuar në rrjetin social “Facebook” Rama shprehet se tashmë lagje e re Rilindja në Fushë Krujë do të jenë në kushte optimale.

“Mirë mëngjes dhe me këto pamje mbi lagjen e re Rilindja të Fushë-Krujës, ku edhe pak muaj do të hyjnë 1,200 banorë të rinj, me kushte optimale, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Video: