VMRO-DPMNE-ja nuk nxjerr kandidat, mbështet Daniella Arsovskën për kryetare të Shkupit

Shpërndaje

VMRO-DPMNE-ja do ta mbështesë Daniella Arsovsksën, këtë e bëri të ditur vetë lideri i partisë, Hristijan Mickoski.

Tha se Shkupit i duhet një person i pjekur dhe që ka përgatitje për të luftuar me problemet.

“Kemi pasur parasysh që të gjejmë një zgjidhje që na bashkon dhe që në aspekt mbipartiak do të dijë të zgjedh njerëz dhe probleme… Për këtë sollëm vendim që të mbështesim kryetarin e ardhshëm të Shkupit, dhe ajo është Daniella Arsovskën”, tha Mickoski, transmeton TV21.

Paraprakisht mbështetje dhanë edhe koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa.