Zhduket 15-vjeçarja nga Vlora, gazetari i poston foton: Kush ka mundësi ta shpërndajë, familjarët kanë frikë për sigurinë e saj

Shpërndaje

Gazetari Enrik Mehmeti ka denoncuar zhdukjen e një vajze vetëm 15 vjeçe nga Vlora. Në një postim në Facebook, Mehmeti shkruan se vajza em inicialet F.S., ka shumë se 24 orë që është zhdukur pa gjurmë dhe se familjarët e saj janë shumë të shqetësuar për gjendjen e saj.

Ata kanë bërë denoncimin në polici dhe presin me ankth të dinë ndonjë informacion tjetër për të bijën.

Postimi i plotë i gazetarit:

Prindërit e një 15 vjecare kanë denoncuar zhdukjen e saj prej ditës së djeshme. Kur janë kthyer në banesë, 15 vjeçarja me inicialet F.S nuk ka qën në shtëpi dhe nuk ka lajmëruar askënd Në orët e vona të mbrëmjes së kaluar, ata kanë denoncuar në polici për zhdukjen e të miturës. Familjarët janë shprehur se kanë frikë për sigurinë e të miturës dhe nuk kanë asnjë informacion për vendndodhjen e saj. Kush ka infoormacion të njoftojë policinë. Kush ka mundësi ta shpërndajë.