Artan Hoxha mes plantacionit gjigant me kanabis: S’jemi në Amerikën Latine, por në Shqipëri

Shpërndaje

Gazetari Investigativ Artan Hoxha ka publikuar në profilin e tij “Facebook” disa foto të një plantacioni të madh me kanabis në Shqipëri.

Ai ndodhet në një parcelë ku po kultivohet hibridi me i ri i kanabisit Made in Albania, “Gorrilla”.

“Ne XHUNGEL,

Sigurisht nuk jemi ne Afrike.

As ne xhunglen e Amerikes Latine.

Por jemi ne xhunglen shqiptare, me hibridin me te ri te kanabisit Made in Albania, “Gorrilla”.

Nje e fare e modifikuar ne kushte laboratorike ne Spanje dhe e kultivuar per here te pare ne Shqiperi.

Per me teper nga ora 12:00 ne ABC NEWS, me Juli Xhokaxhi….”, shkruan Hoxha.