Vdes shtatzëna nga Vushtrria, ishte infektuar me koronavirus

Shpërndaje

Mbrëmë ka vd*ekur një grua shtatzënë bashkë me foshnjën e porsalindur si pasojë e infektimit me COVID-19.

Bëhet fjalë për Liberta Selacin nga Banjska e Vushtrrisë.

Lajmi për v*dekjen e saj e kanë dhënë edhe familjarët.

Mek Selaci i afërm i Libertës, ka shkruar se va*rrimi bëhet sot në va*rrezat e fshatit në prezencë të familjarëve të ngushtë dhe nuk do të ketë të pame.

NJOFTIM!

Te nderuar dashamire, shoqeri e familjar

Liberta na la, mbreme vone ia dorzoi shpirtin Krijuesit fuqiplote bashke me beben, qe e kishte ne barkun e saj e qe e donte aq shume.

Liberta, me e mira prej nesh, luftoi shume, por nuk ia doli.

Shpirtin na e keputi, duke na lene nje va*rre te hapur per tere jeten ne loçken e zemres sone.

Liberta, per shpetimin e te ciles u lut i tere qyteti, e tere shoqeria e familja jone, do te mbetet kujtimi me i mire e me i dashur ne jetet tona.

Pusho e qete me bebushin tend, e neve na prit atje, ne Xhenetet e Allahut!

Va*rrimi behet ne va*rrezat e fshatit Banjske me Dreke ne ora 13:00 ne rreth te ngushte familjar e shoqeror.

Te pame nuk do te kete, pasiqe duhet respektuar vendimi per masat anti Covid-19.

Me dhimbje te thelle,

Familja Selaci dhe Hasani