Ngjarje e rëndë në Kosovë, vëllai 8 vjeçar vr*еt vëllanë më të vogël 6 vjeçar

Shpërndaje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në Deçan të Kosovës.

Mësohet se një fëmijë i moshës 8 vjeçare, ka qëll*uar aksidentalisht me pist*oletë në drejtim të vëllait të tij 6 vjeçar, duke e lënë të vde*kur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një familje në Deçan të Kosovës.

Sipas mediave në Kosovë, rastin e vde*kjes së 6 vjeçarit e ka konfirmuar edhe Driton Rugova, zëdhënës i Policisë së Pejës.

“Dje me datë 07.06 Policia është informuar se një fëmijë është duke u sjellur në Spitalin e Pejës i lënduar rëndë, nga fshati Berliq i Komunës së Deçanit. Policia kur ka shkuar në spital e ka kuptuar se bëhet fjalë për një fëmijë të moshës 6 vjeçare, i cili ka qenë i lënduar në kafkë nga një mjet i dyshimtë. Diku rreth orës 20:16 minuta, Policia është informuar se fëmija ka ndërruar jetë”, ka thënë Rugova.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalur Prokurori i Shtetit dhe Policia e Kosovës me njësitë relevante. Me urdhër të Prokurorit, trupi i pajetë i vik*timës është dërguar në mjekësi ligjore për obduksion”, tha Rugova për lajmi.net.

I pyetur nëse dihen saktësisht shkaqet e kësaj vra*sje, Rugova është shprehur se rasti është i ndërlikuar dhe është në fazën e hetimeve, por dyshimet e para thonë se rasti ka ndodhur nga një fëmijë pothuajse i së njëjtës moshë.