Usyk kampioni i ri i botës, mposht Joshua në mes të Londrës

Shpërndaje

Anthony Joshua nuk arritur të triumfojë në vendin e tij përballë Oleksandr Usyk.

Usyk bëri një ndeshje fantastike ndaj britanikut, duke e dominuar në të gjitha raundet.

Në fund ukrainasi fitoi me vendim të gjyqtarëve, duke u shpallur kështu kampioni i ri i botës në ë WBO, WBA dhe IBF. /albeu.com/