Klitshcko flet para meçit Joshua – Usyk, kjo është deklarata e tij

Shpërndaje

Pak minuta na ndajnë nga meçi i madh mes Anthony Joshua dhe Oleksandr Usyk.Anthony Joshua mbron tre titujt e tij në peshë të rëndë kundër ish-kampionit të unifikuar, Oleksandr Usyk sonte në Londër, në stadiumin e Tottenhamit.Para këtij meçi ka folur edhe ish boksieri i njohur ukrainas, Vitali Klitschko, i cili tha se ky do të jetë një test i vështirë për Joshuan.
“Do të jetë një test i vështirë për Joshuan, Usyk është shumë i fuqishëm”, tha shkurtimisht ai për Sky Sports./GazetaBlic Sport