Meta njofton OSBE-ODHIR: Më 30 qershor s’ka zgjedhje

Shpërndaje

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka ndërmarrë hapin e radhës për dekretin e tij për anulimin e zgjedhjeve lokale, duke njoftuar drejtuesit e lartë të OSBE- ODHIR për zhdekretimin e datës zgjedhore të 30 qershorit. Në letrën që mban datën 19 qershor 2019 dërguar përfaqësuesve të OSBE – ODHIR, presidenti Meta i njofton zyrtarët se nëse zgjedhjet do të mbahen në kundërshtim me dekretin do të jenë nul dhe të pavlefshme./tch