Plasin “bombat” edhe në Shqipëri: Gazeta e madhe gjermane publikon përgjimet të një grupi kri.minal

Shpërndaje

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar sot përgjimet e reja telefonike mes kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako dhe Astrit Avdylajt, pjesë e grupit kriminal të Avdylajve në Shijak.Në audio dëgjohet teksa Avdylaj dhe Dako i thonë njëri-tjetrit “vëlla”.Përgjimi

Astrit Avdylaj: A t’ka zonë gjumi mrom o vlla se ke taku Ramën dje keni nejt jeni knaqVangjush Dako: Hehe, ça bone?Avdylaj: Ça bohet?

Dako: Mirë, mirë.Avdylaj: Ka je vllai?

Dako: Dëgjo…Avdylaj: Hë vllaDako: Thuji byrazerit unë po iki tani për në Ishëm, te ata çunat atje lart.Avdylaj: Jo vlla tashi, se do ta lem içik më vonë se jam ktu me çunat unë.Dako: Ku je ti?Avdylaj: Te hipoteka tu prit Anin… do vij të të takoj ty drejtori, apo?Dako: Janë ata Allat, janë aty?Avdylaj: Po, Vath Alla osht ktu me mu direkt, e kam ktu live, përballë në tavolinë, po na ngjon tashi.Dako: Epo mirë, takohemi në DurrësAvdylaj; Jo! do takohemi atje. E kemi lon orarin atje vllai, maroi… do takohemi atje nga dreka sesbon, t’marojmë içik punë me Anin ktu, po presim Anin se po shkoj te bashkia vllai, po tpres vllai ktu te Hipopteka.Dako: Mirë, mirë.Avdylaj: Hajt, tdu fort vllai jot!

Kliko VIDEO