Su*lm me bomba molotov në Dibër, 1 gazetar dhe 6 policë të pla*gosur (Video)

Shpërndaje

Bomba molotov janë hedhur mbrëmjen e sotme në qendren e votimit në qytetin e Dibrës në Shqipëri, respektivisht në KZAZ nr.19. Protestuesit janë përl*eshur me policinë në përpjekje për të hyrë në objekt. Top Channel raporton se nga përl*eshjet ka mbetur i pla*gosur një gazetar, por edhe gjashtë efektivë të policisë. Protestuesit kundërshtojnë organizimin e votimeve në 30 qershor, ku opozita nuk merr pjesë.

VIDEO