Dashurohet me stjuardesën, serbi lajmëron për bombë në avion

Shpërndaje

I kishte ‘rënë në kokë’ për një stjuardesë të një fluturimi të kompanisë ‘Lufthansa’, që nisej nga aeroporti i Beogradit për Frankfurt, saqë lëshon alarmin për një bombë në avion, në mënyrë që ai të mos nisej dhe stjuardesa të mbetej aty.

65 vjeçari Zoran N., pasi kishte marrë refuzim nga stjuardesa për të dalë me të, ka gjetur zgjidhjen “ekstreme”: Bën një telefonatë anonime, e cila alarmonte për një bombë në avion.

Pas alarmit, për të marrë masa, ishin evakuuar 130 pasagjerë të cilët ishin në bordin e avionit dhe pesë anëtarë të ekuipazhit, mes të cilëve edhe stjuardesa që ‘çmendi’ telefonesin.

Pas kontrolleve të kujdesshme dhe qartësimit se nuk ka asnjë bombë në bord, fluturimi i Lufthansa-s, fillimisht i programuar për në 6:15 të 18 korrikut, u nis për Frankfurt pas orës 14.

Zoran N.-së ‘trimëria’ i kushtoi shtrenjtë: Gjykatësi vendosi një muaj burg për burrin.