I nxehti afrikan ”mbërthen” Shqipërinë

Shpërndaje

Moti i kthjellët dhe i nxehtë do të mbizotërojë në të gjithë territorin shqiptar deri në orët e mbrëmjes, kur shfaqen vranësira të lehta në ekstremin verior, dhe juglindje të vendit. Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 17 në 38 gradë Celsius. E shtuna dhe e diela do të jenë ditë të nxehta, kështu që përgatituni për plazh.