Shkurte Gashi ka disa fjalë për Ramush Haradinajn pasi dhe dorëheqje

Shpërndaje

Kryeministri Haradinaj me lot në sy dha dorëheqje nga posti, Shkurte Gashi ka disa fjalë për të.

Me të marrë lajmin se Kryeministri aktual i vendit Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje, meqë tha se u ftua nga Gjykata Speciale si i dyshuar, këngëtarja Shkurte Gashi ka reaguar në rrjetet e saj sociale.

Haradinaj i cili njihet si komandant lufte dhe ka simpatinë e popullit për kontributin e tij në ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, ka edhe përkrahjen e komunitetit artistik.

Shkurte Gashi ka hyrë në Insatgram duke postuar në Instastory një foto me Kryeministrin ku shkruan:

“Askush nuk do të mund a njollosë veprën tuaj të pastër që e patët dhe e keni për këtë vend! Gjithmonë me ju përpara Gjeneral! Faqebardhë përpara!”.