Vëllai i El Chekës: Zaev qeveris me një parti të kriminalizuar, pres përkrahje të madhe nga shqiptarët (Video)

Shpërndaje

Protestat për “bombat” nga Tetova zhvendosen në Shkup. Të premten (26, korrik, 2019) në ora 14;00 protestat do të mbahen në sheshin Skenderbeu në Shkup, shkruan gazeta Lajm.

Organizatori, Blerim Ahmeti, (vëllai i publikuesit të “bombave” El Chekës) bëri thirrje për pjesmarrje masive kundër shkeljes së të drejtave të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut.

Duke komentuar deklaratën e kryeministrit maqedonas se El Cheka do të përgjigjet për publikimin e bisedave të përgjuara, Ahmedi porositi Zoran Zaevin, të merret kri minelët me të cilët qeveris dhe jo me denoncuesin e kr*imit.