Vërshohet “Kodra e Trimave” në Prishtinë, pas reshjeve të shiu (Video)

Shpërndaje

Shiu i madh që i ra sot në kryeqytet ka bërë që shumë rrugë të lagjeve të vërshohen nga uji dhe të krijohen puseta, shkruan Gazeta Insajderi.

Është lagjja “Kodra e Trimave” në të cilën ujërat e zeza kanë shpërthyer pas reshjeve të shiut gjë që iu ka pamundësuar banorëve të lagjes kalimin.

Më poshtë mund të shihni pamje nga vërshimi i ujërave të zeza.

Kjo nuk është hera e parë që rrugët e Prishtinës vërshohet pas reshjeve të shiut.

VIDEO1

VIDEO2