Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, pasardhësi i tij është mesfushori nga Kosova

Shpërndaje

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp pritet ta bëjë një lëvizje të papritur për Adnan Januzajn.

Lëndimi i fundit i Xherdan Shaqirit ka bërë që trajneri Klopp të mendojë për të shpenzuar në afatin kalimtar veror.

Andaj, Januzaj pritet të jetë emri befasues që Klopp mund ta transferojë në “Anfield”.

Dihet tashmë se trajneri gjerman luan tre sulmuesë, andaj Januzaj do t’i përshtatej mjaft mirë sistemit të lojës së Liverpoolit.

Derisa Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino janë të paprekshëm në formacionin bazë, Liverpooli mund ta mendojë edhe ardhjen e mesfushorit istogas, Adnan Januzaj.