Ja pse nuk ndodhi koalicioni mes LDK-së dhe VV-së, ky ishte personi që e bllokoi?!

Shpërndaje

Në Kosovë po vazhdojnë debatet për dështimin e koalicionit parazgjedhor midis LDK dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Komentuesi i njohur i zhvillimeve politike, Dr. Binak Maxharraj përmes një shkrimi autorial ka komentuar atë që ndodhi mes LDK-së dhe VV-së, dhe ofertës së Kurtit për koalicion. Sipas tij, në këtë rast arriti të sfidojë opsioni i Lutfi Hazirit që të mos këtë koalicion parazgjedhor më subjektin e Kurtit, dhe krejt kjo sipas tij, sigurisht nën ndikimin e SHIK-ut.

Ja shkrimi i tij:

PO VJENË VLANI II. Albin Kurti është tëpër i sinqertë që të merret vesh më të pasinqertin Isa Mustafa. Tashti në fushatë të merren më njeri tjetrin,të fyhën ofendohën të shahën deri në rrotë të samës.Isa Mustafa sigurishtë se ka plane tjera paszgjedhor,ashtu siq veproi më VLAN-in I. Pra po vjenë VLANI II. Fitoi opsioni i Lutfi Hazirit qe të mos këtë koalicion parazgjedhor më LVV,sigurisht nën ndikimin e SHIK-kut. Por në këto zgjedhje pas kësaj situate LDK do të delë e laget.LDK asnjëherë nuk ka qenë e sinqertë në rreximin e Pronto mafisë./BotaSot