Kurti: Do të formoj Qeveri të vogël dhe efikase

Shpërndaje

Kandidati për kryeministër nga Vetëvendosje Albin Kurti ka shpalosur programin e tij qeverisës në forumin “Fol Hapur” të organizuar nga Lëvizja Fol. Ndër të tjera Kurti tha se procesin e dialogut duhet ta udhëheq Qeveria me të kryeministër. Ai u zotua se do të formoj Qeveri të vogël por efikase.

Për më tepër shikoni videon në vazhdim: