Shek Hallaçi: Nuk duan hetim ndërkombëtar për neve (Foto)

Shpërndaje

Njëri nga të akuzuarit në rastin e Kumanovës i njohur si Shek Hallaçi iu drejtua stafit të InfoMagazin me një shkrim ku ai thekson se për rastin e tyre nuk duan që të ketë hetim ndërkombëtar. Ai thotë se ata që e kanë planifikuar rastin nuk duan që të ndodh një gjë e tillë për shkak se frikohen se do të del në shesh e vërteta.

Ai akuzon se në rastin janë të përfshirë politikanë të ndryshëm.

Më poshtë shkrimi i plotë nga Shek Hallaçi

Hetim Ndërkombëtar nuk duan të ketë për neve përshkak se nuk duan me u zbardh e vërteta, na shitën si dikur që shitnin Gladiatorët, tani po mundohen me bo ekstradimin tonë për me mbyll këtë çështje dhe për të mos dal asnjiher tradhtia që na patën bër, dhe me mbet kjo pun plot me dilema e thashetheme.

Por kushdoqofshin ata që mundohen ta bëjn kët gjë, qofshin politikan apo individ e kanë gabim, duam vetëm Hetim Ndërkombtar, djemt ma të mir që i kishte shqiptaria u vran aty, un dua vetëm të zbardhet e vërteta dhe të dalin në shesh fajtorët.

Në kët foto mungojnë edhe Menduh Thaçi, Isa Putini Skender Hyseni, Maliq Ndrecaj, Edvin Kristaq Rama, Sadulla Duraku, Beqir Asani, Ejup Alimi Shenasi Memeti, Sylejman Abazi, Riza Jonuzi dhe disa të tjer qe jan pa te ceken lart jan”” emrat ne foto faqe qe jan dorzu dhe ne Gjykatë te cilit njet kan dorë dhe 27 prill per ndodhitë ne kuvend “” !!
Të gjith këta emra të Largpërmendur dhe disa që po shihni në foto për mua jan të dyshuar sidomos ata ne qeveri vitin 2015 qe kan qen kosovë maqedoni e ne krye me edvin krstaq ramen “Rastin Kumanova”
Lavdi Dëshmorve Të Kombit, rroft populli shqiptar, e patshim të përjetshme Shqypnin🇦🇱El Chekaa El Cheka ne fund kta qe i kan emrat ketu personalisht munden te parashtojnë pytje pse figuron emri aty i pergjigjem !!!