Rama publikon videon: Mos i lini të moshuarit dhe fëmijët të dalin nga shtëpia!

Shpërndaje

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video, ku gazetarja e Top Channel Juli Ristani, ka pyetur dy gjyshe se pse ato kanë dalë jashtë në një kohë që nuk duhet.

Kreu i qeverisë thotë se kjo gjë është krejtësisht e pajustifikueshme për familjarët etyre.

Statusi i Ramës:

🔴 KJO QË NDODH ME KËTO DY GJYSHET DHE ME ATA GJYSHËRIT ULUR ATJE MBRAPA, ËSHTË E FRIKSHME DHE KREJTËSISHT E PAJUSTIFIKUESHME PËR FAMILJARËT E TYRE!

🔴 PËR KËTO MOSHA KJO ËSHTË LOJË ME JETËN!

🔴 JU LUTEM MOS I LEJONI TË MOSHUARIT DHE FËMIJËT TË DALIN NGA SHTËPIA, JU LUTEM! STOLAT E PARQEVE DHE KËNDET E LODRAVE NË NATYRË JANË BURIM RREZIKU! PRANDAJ PARKU I LIQENIT DHE TË GJITHA HAPËSIRAT REKREATIVE NË ÇDO QYTET, DO TË JENË TË NDALUARA PËR TË GJITHË!

🔴 FRIKË ASPAK, KUJDES PO!