Mot me diell me vranësira të vogla dhe temperaturë deri 35 gradë Celsius

Shpërndaje

Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët deri në mesatare kryesisht me erë veriore. UV indeksi do të jetë 9.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 9 deri në 20 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 24 deri në 35 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla lokale dhe erë të dobët mesatare veriore. temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 15 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 32 gradë Celsius.