A do t’i heqë SHBA’ja vizat për Kosovën? Përgjigjet Hoti

Shpërndaje

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth raportimeve në media dhe deklaratës së ministrit të Drejtësisë, Selim Selimi, se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i heqin vizat për qytetarët e Kosovës së shpejti.

Hoti është pyetur në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se ku qëndron e vërteta rreth liberalizimit të vizave nga SHBA’ja, teksa i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan, Donald Trump i ka cilësuar lajmet të pavërteta.

Ai ka thënë se duhet ta ruajë “diskrecionin e plotë të bisedave” që ka zhvilluar në Shtëpinë e Bardhë.

“Nuk mund të them asgjë”, është shprehur Hoti.