Ish kandidati për ‘Kryeministër’, Ziberi: Do të jem Avokat i të gjithë qytetarëve

Shpërndaje

Naser Ziberi, pritet të ulet së shpejti në kolltukun e Avokatit të Popullit. Një ditë pasi u votua në Kuvend për të marrë këtë detyrë, ai ka premtuar se do të angazhohet maksimalisht për të mbrojtur të drejtat e qytetarëve.

Për kryeministrin shqiptar vendosin Ahmeti dhe Zaevi…

Në një intervistë për gazetën LAJM, Ziberi ka komentuar edhe për akuzat e opozitës se, nuk mund ta ushtrojë detyrën për shkak të afërsisë me BDl-në dhe pushtetin.

Ai ka folur edhe për postin e kryeministrit në RMV që në 100 ditët e fundit të qeverisjes pritet t’u takojë shqiptarëve.

A ka hequr dorë përfundimisht Ziberi nga ky post?

Shikoni videon në vazhdim: