Humbje e madhe përballë Ramës, Basha paralajmëron reagimin e fundit

Shpërndaje

Prej më shumë se 12 orësh në Shqipëri vazhdon numërimi i votave.

Deri më tani PS është në avantazh të ndjeshëm me gati 77 mandate të siguruara në krahasim me PD e cila deri më tani ka vetëm 55 mandate në Kuvend.

Në pak minuta pritet të kryedemokrati Lulzim Basha të dalë në një komunikim për mediat në lidhje me rezultatin e deritanishëm të bërë publike nga KQZ.

Për momentin PS ka 49.34%, PD ka 38.88% dhe LSI ka 7.09%.

Ky është linku ku mund ta ndiqni LIVE numërimin e votave nëpër krejt Shqipërinë: KLIKO KËTU